Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Styl rustykalny

Rustykalny styl

Meble w stylu rustykalnym charakteryzują się prostotą oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów takich jak drewno czy metal. Inspiracją do stworzenia stylu rustykalnego jest natura oraz tradycja. Meble rustykalne w Twoim wnętrzu powinny więc nawiązywać do tradycyjnego, wiejskiego i swojskiego wystroju. Wśród mebli rustykalnych można wymienić drewniane stoły, krzesła, łóżka, szafy, witryny, czy regały. Meble te będą prezentować się ciepło i przytulnie, co uczyni je idealnymi do aranżacji Twojego wnętrza domu o charakterze wiejskim. W styl rustykalnym często odnajdujemy motywy dekoracyjne takie jak kwiaty, zwierzęta i rośliny, które nadają całemu wnętrzu tradycyjny charakter. Nie zapominaj też o tym jak bardzo ważne jest zastosowanie odpowiedniej kolorystyki! Meble w stylu rustykalnym cechuje ciepła i stonowana kolorystyka. Zwykle są to odcienie beżu, brązu, zieleni i bieli. Na pewno styl rustykalny jest przytulny, ciepły i elegancki. Dzięki niemu stworzysz w swoim wnętrzu atmosferę spokoju i harmonii.

Styl rustykalny salon

Wśród mebli do salonu w stylu rustykalnym do najpopularniejszych należą sofy i fotele, stoliki kawowe, witryny a także regały i półki na książki. Świetną bazę dla aranżacji rustykalnego salonu stanowi sofa z drewnianymi nogami i tapicerowanym siedziskiem. Może być to sofa o prostym kształcie oraz jednolitym kolorze lub z dodatkowymi zdobieniami takimi jak frędzle czy guziki. Uzupełnieniem będą fotele uszyte z naturalnego materiału takiego jak welur. Pamiętaj, że warto postawić na fotele o prostych liniach i jednolitym kolorze. Dodatek może stanowić stolik kawowy w kolorze naturalnego drewna, przy którym możesz cieszyć się pyszną kawą. Stolik w stylu rustykalnym ma prosty kształt. W Twoim rustykalnym salonie nie może zabraknąć witryny z drewna. Będzie to świetne miejsce na wystawianie dekoracji i innych ozdób, które również nawiążą do stylu rustykalnego. Regał z drewna będzie wspaniałym wyborem dla osób, które chcą mieć dużo miejsca na książki.

Styl rustykalny nowoczesny

Co jest ważne, aby stworzyć styl rustykalny w Twojej sypialni? Jeśli chcesz stworzyć sypialnię w stylu rustykalnym, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów wyposażenia. Dobrym wyborem będzie łóżko z drewnianymi nogami i tapicerowanym wezgłowiem. Może to być łóżko o prostym kształcie. Pamiętaj, że łóżko to najważniejszy mebel w Twojej sypialni, dlatego dokonaj dobrego wyboru! Obok łóżka nie może zabraknąć małych komódek wykonanych z drewna lub rustykalnych stoliczków nocnych. Będzie to dodatkowe miejsce na przechowywanie drobnych rzeczy, które chcesz mieć w zasięgu ręki. Czego jeszcze potrzeba, aby Twoja sypialnia była idealna i zgodna ze stylem rustykalnym? Z pewnością przyda Ci się do przechowywania ubrań i bielizny komoda lub szafka. Dla kobiety sprawdzi się cudowna toaletka w kolorze naturalnego drewna. Chyba każda kobieta marzy, aby mieć takie miejsce do przechowywania kosmetyków i innych akcesoriów. W sypialni w stylu rustykalnym bardzo ważne jest, aby meble były ze sobą spójne i tworzyły harmonijną całość. Możesz też dodać kilka dodatków takich jak pledy, poduszki dekoracyjne i narzuty. Te dodatki wzmocnią styl rustykalny w Twojej sypialni. Warto też pamiętać o odpowiednim oświetleniu, aby nadać sypialni ciepły, swojski i przytulny klimat.

pixel