Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Styl skandynawski

Styl skandynawski nowoczesny

Styl skandynawski charakteryzuje się niezwykle prostym i funkcjonalnym designem oraz naturalnymi materiałami zastosowanymi we wnętrzach. Meble w stylu skandynawskim wykonane są bardzo często z jasnego drewna jak również z jasnych materiałów tapicerskich. Te elementy sprawiają, że narożniki w stylu scandi w kolorach szarości oraz beżów są tak popularne w naszych wnętrzach! Meble skandynawskie utrzymane są w jasnej kolorystyce, chociaż czasami mogą zawierać elementy w żywych kolorach jak żółty, niebieski czy czerwony. Styl scandi pięknie łączy się także w typowej kolorystyce czyli w połączeniu gdzie dominują biele i czernie. Charakterystyczne elementem dla mebli w stylu skandynawskim, które stawiamy w naszych wnętrzach są funkcjonalność oraz minimalizm. Meble scandi najczęściej są proste w swojej formie i oferują praktyczne rozwiązania, które pokochają wszyscy domownicy jak również goście. Największą zaletą mebli skandynawskich są nieskończone dodatki takie jak szuflady i półki, które pozwolą nam zapewnić wystarczającą przestrzeń do przechowywania wszystkich akcesoriów i dodatków. Stoliki kawowe, sofy i fotele w stylu skandynawskim mają piękne, delikatne kształty. Dzięki temu są przytulne i zapraszają swoim wyglądem do wypoczynku i relaksu. Pamiętaj, aby meble w stylu skandynawskim były dobrze dopasowane do pozostałych elementów wystroju Twojego wnętrza, takich jak dywany, poduszki, firanki czy lampy. Dzięki właściwemu dopasowaniu meble w stylu scandi wraz z pozostałymi dodatkami w pomieszczeniu stworzą spójne i harmonijne wnętrze.

Styl skandynawski salon

Meble do salonu w stylu skandynawskim charakteryzują się prostą formą bryły, jasnymi kolorami oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów takich jak drewno. Dzięki tym wszystkim cechom meble w stylu scandi stają się niezwykle funkcjonalne i wygodne w każdym salonie i pokoju dziennym. To nie przypadek, że tak bardzo kochamy styl skandynawski i jest on jednym z najczęściej wybieranych stylów, w których urządzamy nasz pokój dzienny. Sofa czy narożnik w stylu skandynawskim to obowiązkowy mebel w każdym salonie urządzonym zgodnie z zasadami hygge. Najlepiej wybrać jasny kolor narożnika wykonany z naturalnych i wodoodpornych tkanin, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby popularne łóżko do dziennego siedzenia w stylu scandi było w kolorze niebieskim, zielonym czy żółtym. Popularny skandynawski narożnik z funkcją spania do salonu ma proste kształty, a jego nogi są wykonane z jasnego lub ciemnego drewna. Warto postawić też na fotel w stylu skandynawskim, najlepiej fotel uszak wykonany z jasnych tkanin oraz drewna. Tu podobnie jak przy łóżku można postawić też na bardziej radosne kolory jak popularny żółty uszak czy fotel w kolorze butelkowej zieleni. Kształty takich foteli w stylu scandi są często zaokrąglone i zawsze zapewniają niesamowitą wygodę. Pokój dzienny to także stolik kawowy. Taki stolik w stylu skandynawskim może mieć proste, geometryczne kształty oraz jasny kolor. Nie możemy też zapomnieć, że w salonie urządzonym w stylu skandynawskim nie może zabraknąć regałów oraz półek, które są wykonane z jasnego drewna a ich forma jest bardzo prosta. Takie meble zapewnią dodatkowe miejsce do przechowywania. Pamiętaj, że najważniejsze jest, aby wszystkie meble do salonu w stylu skandynawskim, które wybieramy były funkcjonalne i proste, a także dopasowane do reszty wystroju naszego wnętrza.

Sypialnia styl skandynawski

Meble do sypialni w stylu skandynawskim to prostota, minimalizm oraz jasne kolory, które powodują, że czujemy się w naszej sypialni wyjątkowo. Naturalne materiały wykorzystane w meblach do sypialni takie jak jasne drewno wprowadzają do wnętrza ciepło oraz przytulny nastrój, dzięki czemu będziemy się czuć wypoczęci i zrelaksowani po kojącej nocy. Wstaw do sypialni łóżko z jasnego drewna, najlepiej z prostymi liniami i bez ozdób, co pozwoli zachować skandynawski design wnętrza. Możesz też postawić na łóżko kontynentalne lub łóżko tapicerowane w bielach, szarościach lub beżach. Warto pomyśleć też nad łóżkiem z wygodnym zagłówkiem lub wezgłowiem. Niezbędnym elementem sypialni w styli scandi będzie też szafa w jasnych kolorach, z prosta formą frontu. Taka szafa z pewnością pozwoli na łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy. Komoda to również jeden z elementów sypialni, który warto wykorzystać. Pomyśl też o stoliku nocnym, który może być wykorzystany do przechowywania książek lub lampki nocnej. Pamiętaj, aby meble do sypialni w stylu skandynawskim były funkcjonalne, proste i estetyczne, a także dopasowane do całości wystroju Twojego wnętrza.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel