Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Styl retro

Styl retro wnętrza

Meble w stylu retro to niezwykłe dodatki związane z wyposażeniem wnętrz, które odwołują się do wzorów, brył i kolorów z poprzednich epok. Styl retro najczęściej kojarzony jest z epoką lat 50-tych, 60-tych oraz 70-tych XX wieku i właśnie takie meble coraz częściej ponownie zapraszamy do naszych wnętrz. Meble retro charakteryzują się często geometrycznymi wzorami, okrągłymi kształtami, a także chromowanymi oraz lakierowanymi elementami. W Polsce mówiąc o meblach retro często mamy na myśli meble z epoki PRL-u. Sofa w stylu retro lub fotele z okrągłymi kształtami z pewnością zostaną docenione w naszych wnętrzach! Meble te posiadają ozdobne przeszycia oraz stawiane są często na chromowanych nogach. Stoliki kawowe oraz stoliki nocne w stylu retro posiadają często kolor lakierowanego drewna. Komody oraz szafy w stylu retro posiadają niesamowity design i stanowią jeden z najważniejszych mebli w pomieszczeniu. Często posiadają okrągłe oraz zaokrąglone kształty i chromowane uchwyty. Pamiętaj, aby meble w stylu retro, które wstawiasz do swojego wnętrza były odważne i przyciągały uwagę domowników i gości. Meble retro mają zachwycać, a zarazem harmonizować się z resztą wystroju całego wnętrza. Dodatki takie jak ozdobne poduszki dekoracyjne, zasłony w geometryczne motywy, dywany oraz modne dekoracje jak wazony na kwiaty mogą wprowadzić do Twojego pokoju całą niesamowitą otoczkę w stylu retro.

Styl retro salon

Meble do salonu w stylu retro to niezwykłe dodatki naszych pokojów dziennych. Meble retro do salonu charakteryzują się geometrycznymi wzorami brył, które z pewnością potrafią zachwycić nie jednego gościa podczas spotkania w naszych czterech ścianach! Sofy oraz fotele retro także charakteryzują się okrągłymi kształtami bryły i wyposażone są często w delikatne przeszycia, które nadają im wyjątkowości względem mebli nowoczesnych i minimalistycznych. Stolik kawowy, komoda, regały oraz półki w stylu retro to dodatki, bez których nasz salon czy pokój dzienny nie będą kompletne. Dlatego warto wybrać meble, które będą funkcjonalne, wygodne a przede wszystkim pojemne. Meble w stylu retro do salonu z pewnością spełniają te wszystkie wymagania! Poza tym, meble do pokoju dziennego w stylu retro zawsze przyciągną uwagę dzięki swoim wyjątkowym kształtom, jak również będą harmonizowały całość wnętrza.

Styl retro sypialnia

Jeśli urządzasz sypialnię w stylu retro, musisz wiedzieć, że takie wnętrze powinno oddawać w pełni atmosferę z lat 60-tych i 70-tych XX wieku. Wstaw do swojej sypialni meble w stylu retro, które charakteryzującą się niezwykłą jaskrawością kolorów oraz geometrią kształtów. i okrągłymi kształtami. Postaw na kolorowe łóżko tapicerowane o zaokrąglonych kształtach. Warto wybrać łóżko welurowe stawiając na butelkową zieleń, żółte czy niebieskie kolory! Łóżko tapicerowane do sypialni w stylu retro może posiadać także ozdobne przeszycia, co nada meblowi klasyczny wygląd z epoki minionych lat. Sypialnia retro to także komody oraz szafy w kolorze naturalnego lub lakierowanego drewna, okrągłe kształty oraz metalowe gałki i uchwyty. Przyda się również stolik nocny ozdobiony metalowymi krawędziami lub łączący popularne materiały jak drewno i metal. Styl retro w sypialni to także niezastąpione dodatki jak dywany i zasłony w charakterystyczne dla stylu retro wzory. Dorzuć kilka poduszek dekoracyjnych z motywem retro jak geometryczne kształty czy roślinne motywy oraz koce i pledy w kontrastujących kolorach. Pozwól na puszczenie wodzy fantazji w swoim wnętrzu! Styl retro to świat interesujących kontrastów. Całość wnętrza w stylu retro ożywią dodatki w postaci dekoracji takich jak ramki na zdjęcia, zegary oraz kwiaty, które mogą wprowadzić do pokoju w styl retro indywidualny charakter!

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel